Členové sboru vyjíždějí několikrát do roka na společné pobyty mimo Brno. Zájem o tyto akce mají většinou rodiny s dětmi, ale často se k nám přidávají i starší nebo mladší jednotlivci; obvykle nás bývá kolem padesáti.

Na víkend v polovině června jezdíváme do letního střediska na Blažkově. Toto místo nabízí ideální prostor v přírodě zvláště pro malé děti a v nově opravené jídelně také příjemný prostor pro společné programy a rozhovory. V pátek míváme většinou volný program, v sobotu dopoledne na nás čekají některé udržovací práce ve středisku, odpoledne vyrážíme na kratší výlet a večer bývá přednáška a rozhovor k vybranému tématu. V neděli dopoledne slavíme v blažkovském kostele bohoslužby a po nich se už začíná pomalu uklízet a balit.

V polovině měsíce září býváme podobně hosty na katolické faře v Osové Bitýšce, která je dobře vybavena k takovým pobytům. Účastníci pobytu jsou z téhož okruhu jako v případě Blažkova, také program víkendu má podobný průběh. Jsme zde jen zase v jiném prostředí a jsme za něj rádi.

V době letních prázdnin využíváme příležitosti přijíždět do blažkovského střediska na pobyt celotýdenní. Tato možnost je vítána zejména mezi rodinami s nejmenšími dětmi, přijíždějí sem ale také mnozí, kteří si na Blažkov zvykli a vždycky rádi sem dorazí. Připraveny jsou zde programy pro malé děti, starší děti i mládež, večer pak mají svůj čas (přednášku, besedu) dospělí účastníci; jinak je program volný.

Sbor. pobytyupravy 

 

 

 

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Brně II

Lidická 79

602 00 Brno

 

 

fb ico https://www.facebook.com/Blahoslavak

yt ico https://www.youtube.com/channel/UCYEFwUgOHBicsJlDAWWREBA

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pro změnu nastavení klikněte zde.

cce foot