Oznámení 5. 2. 2023

Milé sestry a bratři, milí přátelé, vyslechněte si prosím sborová oznámení:

Poděkování

 1. Na varhany dnes písně doprovází bratr Blahoslav Ryšavý, nedělní školu dnes vede bratr Tomáš Bouda, přenos bohoslužeb zajišťuje náš audio-video tým. Všem děkujeme za jejich službu.  …

Setkání v následujícím týdnu

 1. V pondělí se koná porada liturgické komise. 
 2. V úterý se v Brně koná zkouška pěveckého sboru, a večer pak setkání střední generace pod    vedením br. faráře Vítka. V Tišnově bude setkání dětí a biblická hodina. 
 3. Ve středu zveme k biblické hodině v Brně. 
 4. Ve čtvrtek dopoledne bude Mateřský klub, odpoledne se sejdou děti a konfirmandi. 
 5. Víkendové pracovní soustředění staršovstva začíná již v pátek navečer. 
 6. Na sobotu připravujeme bohoslužby pro klienty Domova na Kociánce.
 7. Příští neděli budeme slavit bohoslužby zde i v Tišnově. 

Pozvání na nepravidelné akce

 1. Zveme vás ke krátkému modlitebnímu ztišení, které se v Blahoslavově domě koná každou neděli před bohoslužbami od 8.45 ve velkém zadním sále. 
 2. Pravidelná porada staršovstva se bude konat od pondělí za týden. 
 3. Sborový den k příležitosti pětistého výročí narození Jana Blahoslava připravujeme na neděli 19. února. Kázat bude bratr synodní senior Pavel Pokorný, po bohoslužbách uslyšíme přednášku o Janu Blahoslavovi, po společném obědě bude následovat ještě rozhovor s bratrem synodním seniorem. Pro děti bude mít po boholužbách připravený program br. Tomáš Bouda. Vyřiďte pozvání i svým známým.  

Společný oběd tentokrát z organizačních důvodů zajistíme hromadně. Abychom věděli, kolik je potřeba porcí, nahlaste se sestře Evě Kazdové na eva.kazdova@lipka.cz nebo 732 658 592, případně během příštích nedělí osobně sestře Vlastě Ryšavé či Aleně Kučerové.  Prosíme o nahlášení počtu dospělých a dětských porcí.  Bude hovězí vývar, bramborový salát nebo šťouchané brambory a kuřecí či vepřový řízek. Prosíme také o příspěvky k pohoštění ve formě pečiva ke kávě a čaji. Děkujeme.

 1. Blíží se již návštěva z partnerského sboru v Apeldoornu. Kdo by mohl u sebe ubytovat někoho z hostů, nechť se přihlásí u br. Jana Fikejse nebo ve sborové kanceláři. (nebo do tabulky, která bude poslána elektronicky).
 2. Je také otevřena možnost přihlásit se k letnímu sborovému pobytu na Blažkově - u sestry Evy Kazdové, a nebo opět elektronicky. 
 3. Vyřizujeme pozvání od brněnské Diakonie na program o Alzheimerově chorobě, bude se konat ve středu 8. 2. v Café Prah; plakátek je vyvěšen ve vestibulu. 
 4. Zájemce o historii a pěší putování zveme na 6. ekumenickou pouť Pojďme spolu, která se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023 ze Slavkova u Brna do Tuřan. Podrobnosti a způsob přihlášení najdete na nástěnce ve vestibulu nebo se můžete obrátit na bratra Petra Peňáze.

Sbírky

 1. Dnešní sbírka je určena na provoz sboru. Sbírka z příštích bohoslužeb bude věnována na celocírkevní křesťanskou službu. Z ní je každoročně doplňován Fond křesťanské služby, z něhož je poskytována zaměstnancům církve (současným i bývalým) finanční výpomoc formou příspěvků, darů i půjček, zjm. v případě nemoci, neštěstí v rodině či nenadálých událostí, příspěvek na stěhování kazatelů či výpomoc kazatelům při odchodu do důchodu.Prosím, pamatujte na tuto sbírku.
 2. Prosíme žadatele o potvrzení k dani, abys se včas ohlásili ve sborové kanceláři.

Pozvání na posezení při kávě a čaji

 1. Také dnes vás všechny zveme k posezení při kávě a čaji po bohoslužbách. Za přípravu kávy i pohoštění děkujeme

Nejbližší události

No events

Filtr událostí