• Oznamujeme, že pohřebního rozloučení se zemřelým b. Jiřím Buchtou se bude konat v úterý od 12 hod. zde v Blahoslavově domě. Nejbližší rodině přejeme povzbuzení ze zvěsti o vzkříšení. 

Poděkování 

 • Za dnešní varhanní doprovod děkujeme br. Blahoslavu Ryšavému. Nedělní školu dnes vedou sestry Jana Fraisová a Klára Doušková. Přenos bohoslužeb zajišťuje i dnes náš audio-video tým.  

Z porady staršovstva

 • V pondělí proběhla pravidelná porada staršovstva. Projednávali jsme hlavně přípravu rozpočtu a dalších podkladů pro výroční sborové shromáždění, které se bude konat 24.3. Ale také vývoj v oslovování nového faráře pro náš sbor - v lednu jsme oslovili bratra faráře Martina Féra, ale na začátku února jsme dostali zamítavou odpověď. V tomto týdnu jsme tedy odeslali dopis dalšímu kandidátovi. Bude to již pátý dopis v pořadí. Na poradě jsme řešili také stoly do Losova sálu. Oslovená firma na renovaci stávajících stolů nám sdělila, že je pro ně jednodušší za stejnou cenu vyrobit nové podnože než opravovat ty stávající. Odsouhlasili jsme tedy, že se budou vyrábět nové stoly podle našeho návrhu. Zatím je to v jednání, o podobě stolů Vás ještě budeme informovat později. Dále by vás mohlo zajímat, že v Losově sále byl tento týden konečně nainstalován závěs k roletám do hlavního sálu.

Setkání v následujícím týdnu

 1. V úterý se koná v Tišnově setkání dětí a biblická hodina. Zde v Blahoslavově domě bude zkouška pěveckého sboru a v 18:00 schůzka učitelů nedělní školy. Poté jste zváni k setkání střední generace, které vede br. Igor Osvald k tématu “Máme my v našich českomoravských končinách vůbec nějakou národní duchovní tradici ? Aneb pojetí českých náboženských dějin podle profesora Karla Skalického.
 2. Na středu připravujeme dopoledne bohoslužby v Diakonii na Hrnčířské a večer biblickou hodinu zde v Blahoslavově domě. Po ní bude setkání mládeže.   
 3. Ve čtvrtek dopoledne bude rodičovský klub a odpoledne se koná setkání dětí a konfirmandů.  
 4. V sobotu se také konají bohoslužby v domově pro seniory na Kociánce.
 5. Příští neděli se konají bohoslužby v obvyklou dobu, zde i v Tišnově.
 6. Připomínáme pozvání na pěveckou dílnu s Ladislavem Moravetzem, celocírkevním kantorem, která se bude konat v našem sboru příští sobotu 24. února. Přihlašujte se ideálně do středy 21.2. b. Janu Piknovi na mail: j.pikna@volny.cz . V neděli pak budeme slavit hudební bohoslužby, s nově nacvičeným programem.

Pozvání na nepravidelné akce

 1. Dnes po bohoslužbách se koná společné bruslení, ke kterému zveme všechny zájemce.
 2. A večer jste všichni zváni na hudební nešpor. Se svým recitálem nazvaným Souboj duše s tělem se při něm představí cembalistka Lucie Fišerová a její žáci, kázat bude br. f. Martin Horák. 
 3. Je čas na přihlašování na letní Blažkov. Termín je 27 . 7. – 3. 8. 2024. Míst na postelích v chatkách a v budově na Blažkově je 59, kuchyně zvládne 65–70 osob. Přednost mají stejně jako v loni ti: kdo se dříve přihlásí, kdo bude na sborovém pobytu celý týden, kdo je členem FS Brno II nebo se pravidelně účastní nějakých sborových akcí, kdo je ochoten sdílet chatku s dalšími účastníky. Přihlašovat se můžete na odkazu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRxOYMDsJxbnnm8dGPph7f84J02-hqgaKcZpbShrk9Ppwutg/viewform

Sbírky

 1. Sbírka z dnešních bohoslužeb bude věnována na celocírkevní tiskový fond. 
 2. Ode dneška je také zahájena postní sbírka Diakonie na vzdělávání dětí v Libanonu. Přispívejte na ni na archy.
 3. Nedělní škola bude ve svých sbírkách vybírat na brněnskou organizaci Za sklem, která pracuje s dětmi s poruchami autistického spektra a s jejich rodinami. (Po vlastních dobrých zkušenostech nám ji k pozornosti doporučila rodina Páralova.) K této sbírce se připojíme také při březnových hudebních nešporech.

Narozeniny

 • Narozeniny v příštím týdnu oslaví sestry Jarmila Svobodová, Božena Volná z Tišnova a Zdena Procházková, která se dožívá 100 let. Přejeme jim Boží blízkost, pokoj a radost do příštího času.

 

 

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Brně II

Lidická 79

602 00 Brno

 

 

fb ico https://www.facebook.com/Blahoslavak

yt ico https://www.youtube.com/channel/UCYEFwUgOHBicsJlDAWWREBA

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pro změnu nastavení klikněte zde.

cce foot