Poděkování 

 • Za varhanní doprovod děkujeme br.Blahoslavovi Ryšavému. Nedělní školu dnes vedou sestry Jana Freisová a Jana Maňáková. Přenos bohoslužeb zajišťuje náš audio-video tým.

Zpráva ze staršovstva 

 • V pondělí 13. 5. se konala pravidelná porada staršovstva. Projednávali jsme hlavně přípravy oslav 100. výročí Blahoslavova domu. Také bychom vás chtěli informovat, že jako dalšího kandidáta na 1. faráře našeho sboru jsme oslovili Jordana Tomeše. Zatím s ním proběhl osobní rozhovor za účasti zástupců komise pro oslovování farářů. Nechali jsme mu čas na rozmyšlenou a v průběhu prázdnin se případně budeme domlouvat na dalším postupu. Pokud byste k tomu chtěli vědět více, můžete se zeptat kurátorky Evy Kazdové, nebo Mariany Boudové.

Setkání v následujícím týdnu  

 1. Zítra, na Svatodušní pondělí, se konají u nás bohoslužby se sv. Večeří Páně od 19 hod. Kazatelem bude b.f. Jiří Gruber.
 2. V úterý bude od 17 hod. zkouška pěveckého sboru, od 18 hod. mají svou schůzku učitelé nedělní školy, setkání střední generace toto úterý výjimečně nebude. V Tišnově se koná setkání dětí a od 17h biblická hodina.
 3. Ve středu jste zváni k biblické hodině se čtením listu Římanům a po ní se koná schůzka mládeže. 
 4. Ve čtvrtek se dopoledne koná rodičovský klub, odpoledne setkání dětí a příprava konfirmandů.
 5. Příští neděli budeme slavit bohoslužby v Blahoslavově domě i v Tišnově v obvyklou dobu.

Pozvání na mimořádné akce

 1. Nyní už třetí den probíhá jarní školka mládeže v Boskovicích na téma “Víra a předsudek”. 
 2. Připravujeme Noc kostelů. Všichni jsou zváni, aby se zapojili do služeb pro tuto akci, nejlépe elektronicky přes odkaz nebo do tabulky na nástěnce.  
 3. Povšimněte si také pozvánky na týdenní blažkovský pobyt pro seniory, v termínu 31. 8. - 6. 9.

Sbírky

 1. Sbírka z dnešních bohoslužeb je určena na práci Diakonie, tentokrát na nově budované středisko ve Vendolí u Svitav. Prosíme, abyste na tuto sbírku pamatovali. 
 2. Po celý květen se koná sbírka na arch pro Jeronýmovu jednotu, tedy na opravy budov naší církve. 

Různé

 1. Nově otevírané Evangelické gymnázium v Brně, které vzniká při škole Filipka, ve druhém kole přijímaček na střední školy ještě nabízí volná místa. Informační schůzka pro zájemce se koná 20. května v 17 hodin na faře na Opletalově 6. Více informací o škole i o přijímacím řízení najdete na stránkách školy www.egy.cz. Můžete nás také kontaktovat telefonicky. 
 2. Prodáváme nově zásoby zpěvníků Svítá, jeden výtisk za 280Kč.
 3. Pro náš sbor hledáme od září 2024 administrativní sílu jako výpomoc sborové kanceláři. Od ledna 2025 pak hledáme na poloviční úvazek novou pastorační pracovnici či pracovníka. Zájemci se mohou obrátit na s. kurátorku Eve Kazdovou nebo sborovou kancelář.

 

 

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Brně II

Lidická 79

602 00 Brno

 

 

fb ico https://www.facebook.com/Blahoslavak

yt ico https://www.youtube.com/channel/UCYEFwUgOHBicsJlDAWWREBA

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Pro změnu nastavení klikněte zde.

cce foot